פזגז תשלם 50 אלף שקל עקב פגיעה בתחרות

Go down

פזגז תשלם 50 אלף שקל עקב פגיעה בתחרות Empty פזגז תשלם 50 אלף שקל עקב פגיעה בתחרות

הודעה  אורית on Thu Mar 07, 2013 2:08 am

בס"ד

פזגז תשלם 50 אלף שקל עקב פגיעה בתחרות
http://finance.walla.co.il/?w=/3/1000495
מאת: שרון קדמי, הארץ
יום רביעי, 1 בנובמבר 2006, 8:44

בית המשפט קבע כי פזגז הציעה לדיירים שביקשו לעבור לגזגל אספקת גז במחירים לא תחרותיים

בית משפט השלום בכפר סבא חייב את חברת פזגז לשלם לחברת גזגל השרון 50 אלף שקל בשל פגיעה בתחרות במשק הגז הביתי. גזגל השרון טענה בתביעה שהגישה נגד פזגז, כי זו סיכלה מעבר של צרכנים אליה. מהתביעה עולה כי פזגז הציעה לדיירים שביקשו לעבור לגזגל אספקת גז במחירים לא תחרותיים.

השופטת ניצה מימון-שעשוע, כתבה בהחלטתה: "הראיות שהוצגו מלמדות כי אין מדובר בתחרות אמיתית שבמסגרתה נאלץ הספק הוותיק, השולט בנתח שוק נכבד, להתייעל, להוריד מחירים ולשפר את תנאי השירות כלפי כולי עלמא, כדי להישאר תחרותי מול הספק החדש שנכנס לשוק, אלא - כטענת התובעת - עסקינן ב'סיכול ממוקד' של חדירת התובעת לשוק, קרי: מתן ההטבות באופן נקודתי, חשאי למחצה, רק לצרכנים שבחרו לעזוב את הנתבעות ולהתקשר בחוזה עם התובעת, והוציאו לפועל כוונתם זו.

"זאת ועוד, לפי התרשמותי, חישוב עלותן של כל ההטבות שהציעו הנתבעות לדיירים ה'שבים הביתה', מלמד כי אין מדובר בהצעה מתחרה בעלת אופק כלכלי ארוך טווח, שהינה לטובת הצרכנים וכיסיהם, אלא בהצעה שנועדה להביא להכשלתו של המתחרה, המאיים לגזול מהנתבעות נתח שוק; זאת כדי להביא להתמוטטותו וסילוקו מהשוק או למצער למנוע ממנו להפוך לגורם בעל משקל בשוק, כדי שלאחר תקופה של שנים ספורות יוכלו הנתבעות לשלוט בשוק ללא מצרים וללא מתחרים (פרט לחברות הגז הותיקות), ולשמור על מתח הרווחים הגבוה ממנו נהנו כל השנים, כש'טובת הצרכנים' מעניינת אותן כשלג דאשתקד".


אורית

מספר הודעות : 35
Join date : 20.01.13

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה