מנכ"ל סופרגז, משה אולדק, יאלץ לרצות 100 ימי מאסר בפועל

Go down

מנכ"ל סופרגז, משה אולדק, יאלץ לרצות 100 ימי מאסר בפועל Empty מנכ"ל סופרגז, משה אולדק, יאלץ לרצות 100 ימי מאסר בפועל

הודעה  אורית on Mon Jan 21, 2013 9:41 pm

בס"ד

הכתבה מאתר http://www1.bizportal.co.il/article/155336

מנכ"ל סופרגז, משה אולדק, יאלץ לרצות 100 ימי מאסר בפועל
בית המשפט הטיל על סופר גז ונושאי משרה בכירים בה, במסגרת עסקת טיעון, עונשי מאסר בפועל וקנסות כספיים גבוהים. חברת סופר גז תצטרך לשלם קנס כספי של 3.8 מיליון שקל
שי יוכט | 05/09/2007 14:30 2
מנכ"ל סופרגז, משה אולדק, יאלץ לרצות 100 ימי מאסר בפועל

היום (5 בספטמבר 2007) הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים הסדר טיעון בין רשות ההגבלים העסקיים, חברת סופרגז ונושאי משרה בכירים בה במסגרת ההליך הפלילי המתנהל כנגד סופרגז ודורגז באשמת הסדרים כובלים בתחום הגז.

הסדר הטיעון עם סופרגז, אשר חתמה על הסדר טיעון עם רשות ההגבלים שלישית, אחרי פזגז ואמישראגז, כולל עונשים כבדים ובכלל זה מאה ימי מאסר בפועל למנכ"ל סופרגז מר משה אולדק, שישה חודשי עבודות שירות לראש ענף מכירות בסופרגז מר רוני רותם וחודש עבודות שירות למי שהיה בעבר מנכ"ל החברה מר צבי תגר.

כתב האישום המקורי הוגש בשנת 2004 כנגד ארבע חברות הגז הגדולות – פזגז, אמישראגז, סופרגז ודורגז וכנגד נושאי משרה בהן. הסדר הטיעון בין חברת סופרגז ונושאי המשרה בה לבין הרשות הוגש היום לאישור ביהמ"ש המחוזי בירושלים בו מתנהל ההליך בפני כבוד השופט יצחק ענבר. במסגרת ההסדר, יודו הנאשמים, משה אולדק, רוני רותם, צבי תגר וסופרגז בעבירות על חוק ההגבלים העסקיים, הכוללות הסדרים כובלים בענף הגז הן בתחום הביתי והן בתחום התעשייתי, על פי כתב אישום מתוקן שהוגש לבית המשפט.

העבירות בהן יודו הנאשמים הינן מהחמורות בתחום ההגבלים העסקיים. העבירות כוללות חלוקת שוק על דרך של חלוקת לקוחות בין החברות בקרטל, כאשר החברות השותפות בקרטל – פזגז, אמישרגז, סופרגז ודורגז החזיקו בלמעלה מ- 90% משוק הגז. באמצעות הקרטל נחסמה התחרות על הלקוחות החדשים במגזר הביתי והתעשייתי בשוק הגז.

בהסדר הטיעון הוסכם על העונשים הבאים: על מר משה אולדק, שהיה בתקופת כתב האישום מנהל השיווק ההנדסה והתפעול בסופרגז, וצד להסדרים הכובלים, יוטל עונש של 100 ימי מאסר בפועל ללא אפשרות לריצוי בדרך של עבודות שירות וכן מאסר על תנאי לתקופה של 12 חודש ובתנאי שבמשך שלוש שנים לא יעבור עבירה לפי חוק ההגבלים העסקיים. כמו כן ישלם מר אולדק קנס כספי בסך של 150 אלף שקל.

על מר רוני רותם, שהיה בתקופת כתב האישום ראש ענף מכירות בסופרגז, וצד להסדרים הכובלים, יוטל עונש מאסר בפועל לתקופה של 6 חודשים שירוצה בעבודות שירות וכן מאסר על תנאי לתקופה של 12 חודש ובתנאי שבמשך שלוש שנים לא יעבור עבירה לפי חוק ההגבלים העסקיים. כמו כן ישלם מר רותם קנס כספי בסך של 100 אלף שקל.

על מר צבי תגר, שהיה בתקופת כתב האישום מנכ"ל סופרגז, שהואשם באחריות מנהלים, יוטל עונש מאסר בפועל לתקופה של 30 יום שירוצה בעבודות שירות וכן מאסר על תנאי לתקופה של 12 חודש ובתנאי שבמשך שלוש שנים לא יעבור עבירה לפי חוק ההגבלים העסקיים. כמו כן ישלם מר תגר קנס כספי בסך של 600 אלף שקל.

חברת סופרגז תשלם קנס כספי בסך של 3.8 מיליון שקל וכן התחייבות בסך 2מיליון שקל להימנע מעבירה לפי חוק ההגבלים העסקיים במשך שלוש שנים.
ההליך הפלילי בקרטל הגז כנגד נושא משרה נוסף בסופרגז, דורגז ונושאי משרה בה ממשיך להתנהל בביהמ"ש המחוזי. יצוין כי רשות ההגבלים מנהלת בימים אלו הליך פלילי נוסף כנגד פזגז וחברת גז יגל באשמת תיאום מחירים וחלוקת שוק.


אורית

מספר הודעות : 35
Join date : 20.01.13

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה