האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

משה פרל מציין כי אין דבר מענג יותר ממאבק של אזרח קטן שמנצל את כוחות התחרות לטובתו

Go down

משה פרל מציין כי אין דבר מענג יותר ממאבק של אזרח קטן שמנצל את כוחות התחרות לטובתו Empty משה פרל מציין כי אין דבר מענג יותר ממאבק של אזרח קטן שמנצל את כוחות התחרות לטובתו

הודעה  אורית Sun Jan 20, 2013 9:27 pm

בס"ד

הכתבה מאתר nrg.co.il

מלחמת גז
משה פרל מציין כי אין דבר מענג יותר ממאבק של אזרח קטן שמנצל את כוחות התחרות לטובתו
18/3/2005

כמו רוב המהפכות הגדולות, גם זו החלה לגמרי במקרה: אבינועם מגן, אזרח מעורב ודעתן ממושב בית-אריה, שמע מהשכן שלו במושב שחשבון הגז שלו מגיע למאות שקלים בשנה. "לא יכול להיות", נדלק. "אני משלם רק 140 שקל לשנה. איך ייתכן שאתה משלם פי כמה, ועוד מחובר למרכזיה של כל השכנים, שאמורה להוזיל לך?".

מכאן החלו הדברים להתגלגל במהירות. מגן נשאב למאבק בספק הגז של רוב המושב (פזגז), יצר קשר עם חברה קטנה יותר (מרכז הגז) והחל להפיץ עלונים שהדפיס בין תושבי בית-אריה. הוא הסביר להם שאסור להיות פראיירים, שחייבים לעבור לחברה הזולה ביותר, שדין פרוטה כדין מאה.

לתדהמתו הפכה הגחמה הקטנה שלו למהלך של ממש. העלונים יצרו מומנטום, רוב תושבי הסביבה גילו שהם משלמים תעריפי גז כפולים ממחיר השוק האמיתי - ונטשו את פזגז. האזרח מגן קיבל תיאבון. כך החל מה שמגן מכנה "מרד צרכני הגז בישראל". בשבועות האחרונים מתרוצצת באינטרנט עצומה שתופסת תאוצה ענקית, ובה בשורתו. הוא מספר לכל מי שמוכן לשמוע איך פנייה בלבד לחברות הגז מניבה הנחה מיידית של עשרות אחוזים בתעריפים, ומהן זכויותיהם האמיתיות של הצרכנים.

מתברר שהיוזמה הקטנה שיצאה מבית-אריה נישאה על גבי האינטרנט לאלפי אזרחים, שמאות מהם הפציצו בימים האחרונים את חברות הגז הגדולות בדרישות ושאלות. החוק מחייב היום את החברות הגז למסור לכל אזרח את רשימת הדיירים ששותפים איתו לחיבור מרכזיית הגז המשותפת, וכמובן מחייב את החברה לאפשר מעבר לחברה אחרת ללא כל קנס או עמלה. החירות הזו הוענקה לצרכנים לפני עשור, אבל מגן הוא זה ששחרר אותה מהבקבוק.

את העצומה שהוא מפיץ הוא פותח בתמליל שיחת טלפון בין לקוח לאחת מחברות הגז הגדולות:

- נציגת החברה: לשכה, שלום.
- לקוח: שלום, אני מבקש לקבל את הרשימה של כל השכנים שמחוברים איתי לחברת הגז שלכם.
- למה?
- כדי להחתים אותם למעבר לחברה זולה יותר.
- כמה אתם משלמים היום?
- 24 שקל לקוב, ועוד 30 שקל כדמי שימוש לחודשיים.
- תשאיר לנו פרטים בבקשה ונחזור אליך.

המשך השיחה מגיע אחרי 3 ימים, עם הבשורה הבאה מפי נציגת החברה: "אנו מורידים לכם את מחירי הגז. מהיום תשלמו 12 שקל לקוב ו-5 שקלים לחודשיים כדמי מנוי".

"אני רוצה להביא את הבשורה הזו למיליון אזרחים וללמד את חברות הגז לקח", הסביר לי מגן השבוע, "אין לי כוונה לעצור עד שרוב הציבור ישלם את המחיר שהוא ראוי לו". את העצומה שלו הוא מסיים בקריאה לציבור כולו: "במקום להזרים את כספנו לחברות הגז על מגש של כסף, ניצור תחרות ובכסף שנחסוך נוכל לצבוע את חדר המדרגות, או לפרגן לעצמנו ארוחה במסעדה מדי חודש".

תגובת המערכת:
1. שאפו! אין דבר מענג יותר ממאבק של אזרח קטן שמנצל את כוחות התחרות לטובתו.

2. אם לא קשה לך, אבינועם מגן, שלח מייל גם לעמיר פרץ. אולי המלחמה הקטנה והמקסימה שלך תלמד אותו משהו על תחרות ורווחת הציבור הרחב. אחרי ככלות הכל, לך הוא חייב להאמין. אתה הרי דובר ההסתדרות.

אורית

מספר הודעות : 35

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics