הרשות להגבלים עסקיים תערוך שימוע לסופרגז לפני הגשת כתב אישום

Go down

הרשות להגבלים עסקיים תערוך שימוע לסופרגז לפני הגשת כתב אישום Empty הרשות להגבלים עסקיים תערוך שימוע לסופרגז לפני הגשת כתב אישום

הודעה  אורית on Sun Jan 27, 2013 11:09 pm

בס"ד

הכתבה מאתר זה http://interhost.tashtiot.co.il/2012/03/19/%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%92%D7%96/
הרשות להגבלים עסקיים תערוך שימוע לסופרגז לפני הגשת כתב אישום

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה ביום שני, 19.3.12, לחברת סופרגז ונושאי משרה בכירים בה על כוונתה להגיש כתב אישום נגדם, וכי עומדת בפניהם האפשרות להעלות את טיעוניהם במסגרת הליך שימוע בטרם הגשת כתב אישום. ההודעה בדבר השימוע באה בעקבות חקירה שניהלה רשות ההגבלים העסקיים ביחס לחשדות לעבירה לכאורה על חוק ההגבלים העסקים שבוצעו על ידי סופרגז ונושאי המשרה בה.

כחלק מתהליך גיבוש עמדת הממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה, דרש הממונה מסופרגז וממנהלה (מר משה אולדק) נתונים המתייחסים בין היתר למעבר לקוחות בתחום שיווק הגז. בכלל זה, נדרשו נתונים אודות זהות חברות הגז אשר מהן או אליהן עברו לקוחות וזהות חברות הגז אשר מהן או אליהן הועברו צוברי גז.

הרקע למכתבי השימוע הוא בקשה שהגישו החברות סופרגז ואמישראגז לבית הדין להגבלים עסקיים לאישור הסדר כובל ביניהן בו הן יניחו ביחד צינור להולכת גפ”מ. על פי מכתבי השימוע סופרגז ונושאי המשרה בה מואשמים שנמנעו מלהעביר לרשות ההגבלים את הנתונים אודות זהות חברות הגז אשר מהן או אליהן עברו לקוחות וצוברים. הימנעותם של סופרגז ונושאי המשרה בה מלהעביר את הנתונים נעשתה נוכח חשש כי נתונים אלה יובילו למסקנה שאינה מטיבה עם סופרגז בכלל או בהליך אישור הבקשה לאישור הסדר כובל בפרט.

סופרגז ואמישראגז הורשעו בעבר, ביחד עם פזגז ודורגז, בנטילת חלק בקרטל בשנות התשעים לפיו חילקו ביניהן ונמנעו מלהתחרות ביניהן על לקוחות חדשים. אף כיום שוק הגפ”מ סובל מתחרות מועטה וקשה מאוד ללקוחות לעבור מחברה לחברה.

מחברת סופרגז נמסר לתשתיות: “אנו תמהים על התנהלות זו של הרשות. מדובר במקרה תקדימי בו הרשות להגבלים עסקיים שוקלת להעמיד לדין חברה ונושאי משרה בה בגין אי מסירת נתונים, שנדרשו אגב הליך משפטי תלוי ועומד מול הרשות בעניין אחר. חברת סופרגז מבקשת להדגיש כי היא פועלת ופעלה – אף בנושא זה- תוך ליווי משפטי צמוד, פנימי וחיצוני, וכל התנהלותה הייתה כדין. חברת סופרגז סמוכה ובטוחה כי לאחר הצגת הדברים כהווייתם בפני גורמי הרשות, תתקבל החלטה מושכלת שלא להגיש כתב אישום ולהורות על סגירתו של התיק.”


אורית

מספר הודעות : 35
Join date : 20.01.13

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה