בית המשפט הרשיע את אמישראגז ובכירים בה בעריכת הסדרים כובלים בענף הגז על פי הודאתם

Go down

בית המשפט הרשיע את אמישראגז ובכירים בה בעריכת הסדרים כובלים בענף הגז על פי הודאתם Empty בית המשפט הרשיע את אמישראגז ובכירים בה בעריכת הסדרים כובלים בענף הגז על פי הודאתם

הודעה  אורית on Tue Jan 22, 2013 7:33 pm

בס"ד

הכתבה מאתר http://www.themarker.com/law/1.401710

בית המשפט הרשיע את אמישראגז ובכירים בה בעריכת הסדרים כובלים בענף הגז על פי הודאתם
על פי ההסדר, הנאשמים הודו כי מתחילת 1994 ועד אמצע 1996 היו הנאשמים צד להסדר כובל אסור

10:11
05.09.2007
מאת: ארנון בן-יאיר

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יצחק ענבר, הרשיע אתמול את חברת אמישראגז ונושאי משרה בכירים בה בעבירות על פי חוק ההגבלים העסקיים, בגין עריכת הסדרים כובלים בענף הגז, וזאת על פי הסדר טיעון שנחתם עמם לפני כשבועיים. רשות הגבלים עסקיים וחברת אמישראגז ובכיריה הגיעו להסדר טיעון לאחר שבמאי השנה נגזר דינם של חברת פזגז ונושאי משרה בה, שנאשמו אף הם בפרשה, גם כן על פי הסדר טיעון.


כתב האישום המקורי הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד אמישראגז, סופרגז ודורגז באשמת הסדרים כובלים בתחום הגז.

במסגרת ההסדר עם אמישראגז, הודו הנאשמים אייזק מוצ'ניק, שמעון הורוביץ, אריה שטקל, רפאל פראדיס והחברה בעבירות על חוק ההגבלים העסקיים, הכוללות הסדרים כובלים בענף הגז הן בתחום הביתי והן בתחום התעשייתי.

העבירות כוללות חלוקת שוק על דרך של חלוקת לקוחות בין החברות בקרטל, שהחזיקו יחדיו יותר מ-90% משוק הגז. כמו כן, הקרטל חסם את התחרות על הלקוחות החדשים במגזר הביתי והתעשייתי בשוק הגז.

על פי ההסדר, הנאשמים הודו כי מתחילת 1994 ועד אמצע 1996 היו חברות הגז ונושאי משרה בהן צד להסדר כובל אסור. עוד הם הודו בקיום פגישות בין נציגי הקרטל בהן נקבע מפתח אחוזי על פיו יחולק השוק. הרשות ביקשה מבית המשפט להטיל על הנאשמים עונשי מאסר מקסימאליים של ששה חודשים, שירוצו בעבודות שירות וקנסות כבדים. על חברת אמישראגז התבקש בית המשפט להטיל קנס בסך של כ-4 מיליון שקל.אורית

מספר הודעות : 35
Join date : 20.01.13

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה