קרטל הגז: מנהל מכירות יעיד מטעם התביעה

Go down

קרטל הגז: מנהל מכירות יעיד מטעם התביעה Empty קרטל הגז: מנהל מכירות יעיד מטעם התביעה

הודעה  אורית on Mon Jan 21, 2013 9:39 pm

בס"ד

הכתבה מאתר ynet.co.il

קרטל הגז: מנהל מכירות יעיד מטעם התביעה

החל שלב ההוכחות במשפט בו נאשמות פזגז, אמישרגז, סופרגז ודורגז בכך שנמנעו מתחרות וחילקו ביניהן את הלקוחות החדשים; החברות כופרות באשמה

עדנה אדטו
פורסם: 06.05.05, 09:56


עד מדינה המשמש כמנהל מכירות תעשייתי באחת מחברות הגז יעיד מטעם התביעה בפרשת קרטל הגז. כך אמרה אתמול (ה') התובעת במשפט, עו"ד שרון קיסר, עם פתיחת שלב ההוכחות בפני השופט יצחק ענבר בבית המשפט המחוזי בירושלים.


הרשות להגבלים עסקיים הגישה כתב אישום נגד ארבע חברות הגז הארציות הגדולות - פזגז, אמישרגז, סופרגז ודורגז - ונושאי משרה בכירים בהן (דירקטורים
ומנכ"לים), בגין עבירות של הסדרים כובלים בתחום הגז הביתי והמסחרי-תעשייתי. בכתב האישום נטען כי ארבע חברות הגז הגדולות חברו לקרטל שנמשך בין 1994 ל-1997 לכל הפחות.


בתקופה זו הסכימו החברות להימנע מתחרות זו בזו, ולחלק ביניהן את הלקוחות החדשים במגזר הביתי ובמגזר התעשייתי-מסחרי. כמה מהסדרים נגעו לצירופה של חברת דורגז שהיתה באותה התקופה חברה חדשה יחסית, וכן כמה מתחרות קטנות שפעלו באזורים שונים בארץ, להסדר חלוקת השוק של חברות הגז הוותיקות.


במסגרת הסדר זה הבטיחו חברות הגז הוותיקות - אמישרגז, פזגז וסופרגז - לחברות החדשות כי יינתן להן חלק גדול יותר מהלקוחות החדשים - ובלבד שלא יתחרו על הלקוחות הקיימים של החברות הוותיקות.


בנאום הפתיחה אמרה התובעת, עו"ד שרון קיסר, כי חומר הראיות בתיק מלמד על כך שלאחר הרפורמה במשק הגז, שמטרתה היתה לפתוח את שוק הגז לתחרות, לא היתה תחרות על לקוחות קיימים בין חברות הגז הוותיקות - אמישרגז, סופרגז ופזגז. לטענתה, גם כשפנו לקוחות של חברה אחת לאחרת סירבה החברה לספק להם גז. חברת דורגז כן פנתה ללקוחות הקיימים והציעה להם מחירים נמוכים יותר, ובכך הביאה להורדת מחירים באמצעות חברות הגז הוותיקות כדי להשאיר את הלקוחות אצלן.


התביעה טוענת כי במטרה להפסיק את התחרות הזאת, שהובילה לירידת מחירי הגז לצרכן, הגיעו חברות הגז הוותיקות להסדר כובל בשוק הפרטי והתעשייתי. לפי הסדר זה הסכימו החברות לחלק את הלקוחות החדשים לפי מפתח אזורי שקשור לגודל החברה. חברת דורגז קיבלה נתח גדול יותר מהחלק היחסי שלה בשוק, זאת כדי לפתות אותה להיכנס להסדר הזה. באמצעות הסדר זה יכלו חברות הגז להימנע מהורדת מחירים, להעלות מחירים ולשמור על נתחי שוק.


התובעת מסרה לביהמ"ש כי במשפט יעידו כ-30 עדים מהותיים, ויוצגו מסמכים ופרוטוקולים מישיבות ובהם תיאור ההסכמות וביצוען בשטח.


אורית

מספר הודעות : 35
Join date : 20.01.13

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה