אושרה הרפורמה במשק הגז הביתי לטובת הצרכנים

Go down

אושרה הרפורמה במשק הגז הביתי לטובת הצרכנים Empty אושרה הרפורמה במשק הגז הביתי לטובת הצרכנים

הודעה  אורית on Sun Jan 20, 2013 9:18 pm

בס"ד

הכתבה מאתר ynet.co.il

אושרה הרפורמה במשק הגז הביתי לטובת הצרכנים

הרפורמה מסדירה החלפת ספקים, פותחת את השוק לתחרות, ומעניקה למשרד התשתיות אפשרות לקנוס בעשרות אלפי שקלים ספק שיפר את ההוראות

צבי לביא
פורסם: 18.12.07, 15:38


הרפורמה במשק הגז הביתי לטובת הצרכנים אושרה היום (ג') בוועדת הכלכלה לקריאה שנייה ושלישית במסגרת חוק ההסדרים. הרפורמה, שמסדירה החלפת ספקים ופותחת את השוק לתחרות, הרפורמה תיכנס לתוקף ב-1 בינואר הקרוב, לפי הצעת הממשלה, או לכל המאוחר ב-1 במרס, לפי בקשת חברות הגז, כדי לאפשר להן להתארגן. הוועדה תחליט על המועד עד ראשית השבוע הבא.על פי הרפורמה, ספק גז שינסה לשדל צרכנים, דיירי בתים משותפים, או מחוברים לרשת מרכזית אחרת, להמשיך את ההתקשרות איתו לאחר שהתקשרו עם ספק
מתחרה, יסתכן בקנס מינהלי גבוה של 25 אלף שקל לכל דירה בבניין או צרכן ברשת.הפיתוי ייאסר עליו במשך 6 חודשים מיום שקיבל מהצרכנים את ההודעה על ניתוק הקשר. הוראה זו של החוק החדש חלה לא רק על הספק היוצא, אלא גם על כל ספק הקשור אתו או פועל מטעמו. תוקפה למשך 3 שנים לאחר תחילת הרפורמה. אולם שר התשתיות יוכל להאריך את התקופה ל-5 ו-7 שנים בהתייעצות עם הממונה על ההגבלים העסקיים ובאישור ועדת הכלכלה. .


בתקופה זו, חברות העוסקות בשיווק גז ביתי בפריסה ארצית יהיו חייבות לשרת לקוחות המבקשים להתקשר איתן אם הן פועלות לפחות ב-3 מחוזות ברחבי המדינה. ייאסר עליהן לדחות לקוחות מנימוקים לא סבירים, אם הם מבקשים שירות דומה לזה שכבר מקבלים לקוחות אחרים באותו ישוב או אזור. ההוראה נועדה להבטיח אספקת גז ליישובים בפריפריה.


החוק החדש מסמיך את שר התשתיות לקבוע בתקנות הוראות לקידום התחרות במשק הגז. בחילופי ספקים בבית משותף יידרש הספק היוצא למכור לספק החדש את מיכלי הגז הנייחים השייכים לו (מדובר בצוברים המשרתים מערכת אספקה מרכזית). המחיר יהיה בפיקוח. מנגנון העברת הבעלות טרם נקבע וועדת הכלכלה תסדיר גם אותו בימים הקרובים. השר יוכל להגביל את המספר המרבי של הצרכנים או של בתים משותפים שניתן לחברם למערכת אספקת גז אחת, או חיבור של שני מכלים נייחים למערכת אחת.


באשר למכלי גז ניידים בהליך של החלפת ספק, השר יקבע הוראות בעניין גובה הפיצוי שישלם הספק היוצא אם לא פירק את המכלים והציוד המושאלים השייכים לו או אם לא החזיר לצרכן את הפיקדון במועדים שנקבעו בתקנות.


הקנס המנהלי שיוטל על מי שיפר את הוראות החוק יוכפל בהפרה חוזרת שנעשתה בתוך שנתיים מהקודמת, כלומר הספק יהיה צפוי לקנס של 50 אלף שקל לכל צרכן. הקנס ישולם בתוך 30 יום מההחלטה עליו. עתירה לבית משפט נגד הקנס לא תעכב את התשלום אלא בהוראת שופט או של הממונה על החוק במשרד התשתיות. קנס שלא שולם במועד יתווספו לו הפרשי הצמדה וריבית עד למועד התשלום בפועל.


הרפורמה תאושר סופית במליאת הכנסת בהצבעות המרוכזות על חוק ההסדרים שיתקיימו לקראת סוף החודש.


אורית

מספר הודעות : 35
Join date : 20.01.13

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה