מרכז הגז בחדשות 10 עם מיקי רוזנטל

Go down

מרכז הגז בחדשות 10 עם מיקי רוזנטל  Empty מרכז הגז בחדשות 10 עם מיקי רוזנטל

הודעה  Admin on Sat Aug 14, 2010 8:46 am

ניתן לצפות בתשדיר בהמשך הדף

ריח רע: השיטות המפוקפקות של חברות הגז הגדולות
במשך שנים אנחנו משלמים יותר מדי לחברות הגז ולרוב מקבלים מעט מדי. למה בעצם? אבי פרל הקים חברת דלק קטנה וגילה בדרך הקשה שהחברות הגדולות מסרבות לוותר על השליטה בשוק. הוא אפילו ניסה לשחד את מנהל הפיקוח במשרד התשתיות, כך גילה שהשחיתות מתחילה מלמעלה
חברת "אמישראגז" שולטת יחד עם חברות "פזגז" ו"סופר גז" על 90 אחוזים מאספקת הגז הביתי במדינה. מדובר בשוק ענק המגלגל כ2.5 מיליון שקלים בשנה. בשוק הגז פועלות כמה חברות קטנות שמציעות לצרכנים גז במחיר מוזל, אולם החברות הגדולות נלחמות בקטנות לעיתים בכוחניות ואף הורשעו במשפט כי פעלו כקרטל על מנת לפגוע בצרכנים.

תחרות הוגנות ובטיחות בתחום הגז הוא, בין היתר בתחום אחריותו של האגף לפיקוח על דלק וגז במשרד התשתיות. אולם במציאות נראה כי לעיתים משרד התשתיות מסייע לחברות הגז הגדולות, הנשלטות על ידי טייקוני המשק ומתנכל לחברות הקטנות. דוגמא אחת להתנלות מסוג זה, היא הסיפור של צדוק נתנאל, בעל חברת גז קטנה. נתנאל מספר כי פקח ממשרד התשתיות רמז לו, כי הוא מעוניין לקבל ממנו שוחד. לאחר שלא הסכים לשתף פעולה, סגר משרד התשתיות את החברה של נתנאל. סיפורן של בעלי חברות קטנות נוספות דומה מאד ומעלה את השאלה האם מדובר בשיטה.

מנהל אגף הפיקוח על הגז, נתן קרמרסקי, שהיה בעברו קצין בכיר במשטרה אמר כי "באגף הזה יש פושעים, האגף הזה מושחת". בתוך כך, מספר אבי פרל, בעלי חברת גז קטנה, כי נהג להזמין את קרמרסקי למסעדות כמה פעמים בשבוע, הכל כדי "לקנות שקט", כדבריו. "יום אחד הוא גם ביקש הלוואה של מאה אלף שקל", מספר פרל. פרל דחה את בקשתו של קרמרסקי והתלונן המשטרה נגדו. בשלב הזה קרמרסקי דרש להפוך לשותף בחברה של פרל, דבר שבסופו של דבר לא קרה. לאחר שסירב פרל להלוות לקרמרסקי את הסכום שביקש ובנוסף, גם לא הפך אותו לשותף בחברתו, השתנו חייו ללא היכר. "אז הוא התחיל לאכוף אותי נקודתית", הוא אומר.

פרל פנה למשטרה וקרמרסקי נחקר והושעה מתפקידו. מאז שהתלונן במשטרה, הגיש האגף על פיקוח הגז במשרד התשתיות תביעות רבות נגד אבי פרל. התיק ממתין כעת להכרעת פרקליטות מחוז ירושלים וממשרד המשפטים נמסר בנוגע לתיק המתנהל נגד קרמרסקי כי "לאחרונה התקיים שימוע לחשוד בתיק טענות החשוד והראיות נבדקות בפרקליטות".

תגובות חברות הגז
שלוש חברות הגז - "סופרגז", "אמישראגז" ו"פזגז" דחו על הסף את כל הטענות המועלות בכתבה. משרד התשתיות מצטרף אליהן וטוען בתגובה כי הטענות, כולן, אינן נכונות
.

Admin
Admin

מספר הודעות : 12
Join date : 12.08.10

http://merkaz-hagaz.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

מרכז הגז בחדשות 10 עם מיקי רוזנטל  Empty לא יאמן

הודעה  ???? on Wed Aug 18, 2010 2:17 pm

זה פשוט לא יאמן כמה שהחברות הגדולות בשוק עושות אבל לחברות הקטנות.. זה נורא

????
אורח


חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה